Danışma Hattı
0216 550 31 54
0850 241 12 12
Bizi Takip Edin
WhatsApp'tan Ulaşın
Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 2004 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı alanında büyük bir titizlik ve özenle çalışmaktadır. Her sene Pasifik Yurtdışı Eğitim aracılığı ile yurtdışındaki eğitim programlarımıza katılan 500'den fazla öğrencilerimizin %85'e yakın kısmı bizi bir arkadaşlarından duyarak ve tavsiye üzerine bizi tercih etmektedir.
Türkiye’den İngiltere Merkezli English UK Eğitim Derneği Üyeliğine Kabul Edilmiş İlk Eğitim Danışmanlık Şirketidir, BRITISH COUNCIL Tarafından Ruhsatlandırılmış Acentedir, Merkezi İngiltere’de Bulunan En Prestijli Eğitim Derneklerinden QE-Quality English Derneği Üyesidir, 30'dan Fazla Ülkede 500'den Fazla Okulun Türkiye Resmi Temsilciliğini Yapmaktadır, Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İstanbul Kadıköy'deki Şirket Merkezinde Her Sene Binlerce Öğrenciye Hizmet Vermektedir, Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İlk Olarak 2004 Yılında Kanada Toronto'da Faaliyete Başlamıştır.
Amerika,İngitere,Kanada ve Avustralya'da %30'a varan indirim uygulayan okullar listesi İNDİRİMLİ OKULLAR LİSTESİ
Yurtdışı Dil Okulları Yurtdışı dil okulları 14 yaşından büyük kişileri kabul etmektedir. Yurtdışı dil eğitimi en az 2, en çok 48 hafta sürmektedir.
Yurtdışı Yaz Okulları Yurtdışı yaz okullarına 7 yaşından büyük öğrenciler katılabilir. Yaz okulları her sene Haziran ile Eylül ayları arasında eğitim vermektedir.
Yurtdışı Üniversite Eğitimi Yurtdışı üniversitelerine kabul koşulları ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en az 6 ay önceden başvurması gerekmektedir.
Yurtdışı Sertifika Eğitimi Yurtdışı sertifika eğitimi 1 ile 12 ay arası sürmektedir. Mesleki deneyim kazandıran sertifika programlarına orta seviye İngilizce bilgisi olan herkes katılabilir.
Yurtdışı İndirimli Okullar Yurtdışı okulları Türkiye'den öğrenci alabilmek için %50'ye varan oranlarda indirimler uygulamaktadır. Sadece Türk öğrencilere özel yapılan bu indirimlerden diğer ülke vatandaşları yararlanamamaktadır.
IELTS, TOEFL, Pearson veya SfE Skills for English Uluslararası geçerliliğe sahip IELTS, TOEFL, Pearson veya SfE Skills for English Sınavlarına katılarak alacağınız sertifika ile yurtdışı okullarına kabul alabilirsiniz.
Tarihi Cambridge Üniversitesinde Yaz Kampı Ünlü Cambridge Üniversitesi yaz kampları, üniversite kampüsünde ve mükemmel bir doğa içerisinde düzenlenmektedir. Her yaz sunulan bu kamplara 16 - 20 yaş arası öğrenciler katılabilmektedir.
İSMMMO Üyelerine Özel Fırsatlar Pasifik Yurtdışı Eğitim ile İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) arasında imzalanan protokol neticesinde, İSMMMO üye ve stajyerlerine özel ekstra indirimlerden yararlanmak için acele edin.
Avukat, Mühendis ve Doktorlara Özel Programlar Hukukçulara, Mühendislere, Finans Uzmanlarına, Turizmcilere, Sigortacılara, Diplomatlara, Hekimlere ve Askerlere özel Mesleki İngilizce sertifika programları
ÖĞRENCİ YORUMLARI
merhaba!
Daha önce yazamadığımız için üzgünüz.
Öncelikle havaalanında hiç bir sorun cıkmadı.. Hatta bana verilen study permit belgesinde "may accept employment on campus" ibaresi koydular. Henüz okula gitmedik, Plateau Mont-royal da takılıyoruz o kadar güzel ki iki gündür baska bir yere gitmek istemedik. Tabii cok zamanımız oldugu için zaten yavaştan alıyoruz. Turist değiliz ya.. Şimdi sıra en önemli haberde; biz dün - yani burdaki ilk günümüz de, plateau montroyal de 750 dolara mükkemmel bir location da mükemmel güzellikte ve oldukça rahat (4 1/5 piece) bir ev bulduk. Üstelik landlady miz alt katımızda B&B işleten çok tatlı bir bayan. Yani burda yeni insanlar olarak her türlü acil durumda bize yardım edeilecek bir komşu - bize göre çok değerli birsey. Ev de cok güzel resimlerini yollarız bir ara size. Bugün kontrat yapaağız..1 september da taşınabiliyoruz. Şu an oturan kiracılarla da tanıştık evi onlar gezdirdiler cok yardımcı oldular bir çok konuda. Şimdi bir hosteldeyiz ancak burda 2 gecemiz kaldı yani acilen 1 september  kadar konaklama bulmamız gerek ama bir kaç  yerden haber bekliyoruz eminim bulucağız.. Ev parc lafontaine e 2 dk mesafede, metro durağına 10 dk yürüme mesafesi. 100 senelik bir ev klasik plateau evi brown stone 3 katlı, biz 3. katta olucaz. Cok heycanlı ve mutluyuz. Daha uzun uzun bir sürü detay şey yazabilirim ama vaktinizi almak istemem. Önemli gelişmeler oldukça haber veririz.
Burası bir cennet ve bu hayali yaşamamıza yardım ettiğiniz için çok çok teşekkür ederiz!
Sevgiler..
Derya Şimşek
Derya Şimşek İngilizce Öğretmeni
Merhaba.Şu an İngiltere/Bournemouthdayım.Kaplan Aspecte bir ayım bitti ve daha 8 ay daha burdayım. Öncelikle eğer dil öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız sakın Londrayı tercih etmeyin diyerek ilk öneride bulunuyorum. Zira eğlenmeye gelecekseniz sadece Londra iyi bir tercih sizin.Uçakta karşılaştığım Londrada okuyan öğrencilerden duyduğum şey "çok yanlış bir karar vermişiz" sözü oldu.Fazlasıyla Türk var. Geçen bir Fransız arkadaş diyordu Türkler Türkü görünce hemen Türkçe konuşuyor. Diğer ülkedeki insanlar da elbet kendi dillerini konuşuyor  aralarında ama bizden daha fazla bunu avantaj olarak kullanıp  ingilizce konuşup pratik yapıyorlar.Yani eksiklerini kapatmaya çalışıyorlar.Evet burada da Türkler çok var ama hiç bir zaman yazın olduğu kadar değil.O yüzden uzun vadede gelmeyi düşünenlere yaz sezonunu tavsiye etmiyorum.Umarım kabile şeklinde Araplar gibi Türklerle gezmeyi düşünmüyorsunuzdur.Gözlemlediğim kadarıyla şu an burada bir hayli fazla İspanyol ve Koreli öğrenciler var. Koreli dedim de her çekik gözlüye Çinli yada Japon dememeyi öğrendim.Hakikaten zamanla bayağı farklıymış diyorsunuz birbirinden.
Bugün bir ayım bittiğinden evi değiştirdim.Önceki evim bir hayli uzaktı okula ayrıca fazlasıyla pahalıydı.İlk ayınız biraz masraflı geçsede daha uygun bulacağınız evler var. Ayrıca eski evimde patetes yemekten bıktım buradaki her öğrenci gibi:) Haaa bir de umarım sulu yemek hayalleriniz yoktur. Tek çeşit yemek ve muhtemelen sürekli hazır/şoklanmış yiyecekler ve patetes yiyeceksiniz. Şu an olduğum evde yemek hariç.En azından benim gibi mide problemleri olanlara, ülser,reflülere aman haaa uzak durun ingiliz yemeklerinden diyorum.Zaten öncesinde araştırmıştım ingiliz yemeklerini Avrupanın yemek konusunda en geri kalmış yeri diye hakikaten de öyle.Ayrıca hiç hijyenik değiller. Sakın kedi köpekli eve gitmeyin.Tabağınızdan kedi tüyü çıkınca benim gibi bir kenara koyup herhalde örtünün tüyüdür deyip annenizin yaptığı masum hataları ingiliz aileleriyle bir tutmayın:)Ayrıca tasınız tabağınız kedinin tası tabağıyla aynı yerde yıkanıyor. Haa bir de bazen makinaya atmayarak elimizde yıkadığımız bardak çanak olur ya bunlar da sadece yıkıyorlar durulama işlemi yok:)) Sadece köpüklü şekilde süzülmeye bırakıyorlar. O yüzden umarım hijyen delisi değilsinizdir.Genel olarak ingiltere hijyen hayallerinizi yıkacaktır. Ama şunu söyliyeyim İngilizler belki benim kaldığım Bournemouth, hayatımda gördüğüm en kibar insanlar. Hakikaten insanlar çok sakin çok kibarlar kadını da erkeği de. Ve oldukça sıcak kanlılar.Bu kadar sıcakkanlı olabileceklerini düşünmezdim.Efsaneler dolaşır ya İngilizler hakkında çok soğuklar diye.İnanın alakası yok. Otobüse biniyorsun şöför teşekkür ediyor inince de yolcu teşekkür ediyor. .Düşünsenize bana  Türkiyede şöföre otobüsten inince teşşekkür edeceğin deseler :" Hem para verecem hem de teşekkür mü edeceğim? " diye terslerim.Hayatın her alanında sürekli birbirine kibar davranan insanlar.Ve hayatımda olduğum hiç bir şehirde hiç bir mahallede bu kadar güvenli hissetmedim kendimi. Kapı baca zaten açık genelde.İnanın sokakta kalsam dert etmem kendime.O kadar sakin ve o kadar güvenli bir yer. Bayan öğrenciler eğer başka ülkeye gitmek güvensiz geliyorsa Bournemouth çok ideal bir yer.
Okul hakkında biraz bahsedeyim.Kaplan Aspect oldukça kalabalık bir okul.En pahalı okullardan ama ben Türkiyede bundan daha modern ve temiz kursa gidiyordum.Daha ucuzlarının nasıl olabileceğini tahmin bile edemiyorum. Onun dışında öğretmenleri iyi benim için.Grup çalışmaları yaparak bir hayli fazla pratik yapılıyor. Sürekli konuşturulmaya yönelik ders ve çalışmalar var.Yani size pratik yapabileceğiniz bir ortam sunuyorlar.
 Ajans konusuna dikkat edin demeyi unutmuşum.Bir sürü ajansla görüşmüş biri olarak diyorum ajansı doğru seçmek gerekiyor.Son olarak Pasifik Eğitime fazlasıyla umutsuz bir şekilde başvurmuştum. Benim bu pesimist durumlarım kırılmaya çalışılsada Kemal Bey ve Mehtap hanım tarafından ben kesin olmaz havasındaydım.En son Almanyaya dil eğitimi için gitmek için uğraşmıştım. Orada ret cevabı almıştım. Benim üstüme para ve mülk yok denilerekten. Kemal Bey İngilizlerin nesnel olarak duruma baktıklarını söylemişti.Yani yeni mezun olmuş birinden üzürene ne mülk ne para beklentilerinin olmaması gerektiğini söyledi.Ailenin durumunun belirli kriterleri taşıması yeterli demişti. Ki mantıklı bir yaklaşım. Ama dediğim gibi ben ret cevabı bekliyordum ne kadar Kemal Bey olma olsılığına yüzde yüz dese de.Buradaki bazı arkadaşlarla konuştuk bir arkadaşım fazlasıyla yurt dışında dolaşmış gitmediği Avrupa ülkesi kalmamış en son Türkiyede bir ajansla İngiltereye gitmek istemiş ret cevabı almış. Hakikaten bu tarz ajans kazalarına uğrayan bir hayli insan var. 10yılı aşkın bu işi yapmaları benim için tercih konusuydu. Ayrıca bir hayli ajans araştırmış biri olarak söylüyorum  daha İngiliz konsolosluğunun ne belgeleri kimlerden istediğini bilmeyen ajanslar var. Neyse dikkatli olmak gerekir diyorum. Yeterince yardımcı olabilecek bir yazı olduğunu düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin herkese.
Serpil Çelik Finans
Yurt disinda ingilizce egitimine kar vermeme ragmen bir yandan senelerdir ingilizce ile sorunlari olan ben, bir yandan da yurt disina hic cikmamamis olmanin verdigi tecrubesizlik nedeniyle ailem, arkadaslarim ve danisman sirketlerinden fikir aldim. Arkadaslarimin tavsiyesi ile Pasifik Yurt Disi egitim danismanligi ile yurt disinda egitim almaya karar verdim. Danisman sirkete sahip olmak butun sorunlari cozmuyor. Hangi ulkeye hangi sehire, ne kadar sure egitim alacagimiz, okulun bulundugu sehrin hava kosullari, yasam standartlari, okulun bulundugu ulkedeki insallarin bizim halkimiza olan yaklasimlari, hangi okulda hangi inglizce egitimi alcagimiz ve elbette ucreti gibi sayamayacagim bir cok cozulmesi greken sorular ile karsi karsiya kaldim. Danisman sirketler genelde okullar ile yuzeysel bilgi ve hepsninin bir birinin ayni okul oldugunu ve iclerden size en ekonomik olani secmenizi tavsiye ederler. Sunu acik yureklilikle soyleyebilirimki, Pasifik Yurt Disi Egitim sirketinin tavsiyeleri ile sanki bu ulkeye daha once gitmis gibi aydinlandigimi buraya gelince anladigimi belirtmek isterim. Vize surecinde ve evrak temininde danisman sirketimin ne kadar titiz oldugunu belirtmek isterim. Bu surec zarfinda en fazla zorlandigim husus askerlik subesinden aldigim tecil belgesi 3 gun harcamamdir. Butun evrakalarimi hazirladiktan sonra evrakalrimi Ankara’da bulunan Kadana Konsolusluguna elden vermek icin kuzenimle yola ciktik. Kisa bi gece yolculugundan sonra Ankaraya vardik. Sabah erken saatlerde evraklari elden teslim ettim. Yanliz vizenin olumlu yada olumsuz sonucu almak icin 6 hafta gibi cok uzun birt sure beklemek inanin insani gercekten yurt disinda egitim icin usandiriyor. Umarim bu sure biraz daha asagilari cekilir. Istanbul’dan Toronto’ya direkt ucus olmadiginda Italya uzerinden aktarma yaptim. Bu yuzden 16 saatlik bir ucus ve jet lagin verdigi rahatsizliktan dolayi bir hayli yoruldum. Yanliz aile ile tanistigimda bu yorgunlugum ve istanbuldan torontoya gelene kadar kafami kemiren bi anda yok oldu. Burada sanki kendi evimdeymisin gibi karsilarndim. Ilk Pazartesi okul acildi. Okul sehrin merkezinde ve toplu tasima araclarina cok yakin olmasi cok onemli bir faktor ama okuldaki ogrenci sayisinin neredeyse yuzde 80 uzak dogu ve brezilyali ogrencilerin olusturmasi bir odarda eksiklik sayilabilir. Ama gozlemledigim kadariyla torontodaki dil okullarin genel bir sorunu oldugunu anladim. Suan okulda 3. haftam ve hersey yolunda.
Emegi gecen herkese tesekkur ederim.
İlhan Kalem Bilgisayar Mühendisi
Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra bir dili tam anlamıyla bilmek için yurtdışında İngilizce eğitiminin ne kadar önemli olduğunun farkındaydım. Bunun için elbette yer ve okul seçimi çok önemliydi. Ama bugün eğitimim bittikten sonra bu seçim için doğru kararı verdiğimi düşünüyorum.
Çünkü yer olarak İngiltere’nin Eastbourne kasabasını seçmiştim. Büyük bir şehre ulaşım açısından merkezi bir yerde ama yorucu ortamından uzaktaki konumuyla bu fırsatımı kuvvetlendirdi. Okul olarak St. Giles’ ı seçmiştim. Bir dili öğrenme bakımından bana sunduğu en son derecedeki dil öğrenme teknikleriyle, bahçesinde rahat ortamda sunduğu ders imkanlarıyla, her zaman güler yüzlü ve yardımsever kadrosu ve bilgili öğretmenleriyle ve daha bunun gibi akla gelebilecek bir çok olanaklarıyla dil öğrenmeyi bir keyif haline getirdi. Bunun dışında hem evinde kaldığım ev sahibi ailenin günlük konuşmaları sayesinde hem de okulun sahip olduğu çok uluslu geniş öğrenci yelpazesiyle bir dil öğrenmenin en önemli sacayaklarından biri olan “pratik yapma” şansında geniş bir imkan sundu. Bu sayede farklı ülkelerden arkadaş edinerek, bu ülkeleri tanıma şansını yaratarak ve hepsinden önemlisi onların aksanlarını tanıyarak İngilizce öğrenmeyi sosyal bir ortama taşıdığını düşünüyorum.
Beni bu seçimi yapmaya yönlendiren Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ na teşekkürü bir borç bilirim.
G.Acun Bilgisayar Mühendisi
İngilizce eğitimim için her zaman Kanada’yı düşünmüştüm ama okul konusunda kararsızdım. Bir sürü danışmanlık bürolarına mail attım, telefonda ya da yüz yüze görüştüm hepsi farklı farklı okulların adlarını verdiler. Kanada eğitim fuarına gittiğimde PLI temsilcisi olarak Kemal Bey ile tanıştım ve ilk anda güvenimi sağladı. Kendisi de orada yaşamış biri olarak bana herşeyi anlattı. Almam gereken priz hakkında bile bilgi verdi, resimlerini gösterdi. Kendisine çok yardımcı olduğu ve çok iyi danışmanlığı için çok teşekkür ederim. Toronto’ya 5 haftalık bir dil eğitimine gittim. Gittiğim anda okul konusunda doğru bir tercih yaptığımı anladım ve ilerleyen zamanla bu konuda daha da netleştim. Okuldaki öğretmenler, çalışanlar her zaman çok yardımcı, güler yüzlü ve anlaşılabilir konuşuyorlar. Kendi dilinizi konuşup konuşmadığınızı sürekli takip ediyorlar ve uyarıyorlar. O anlarda sinir olsam da sonradan onlara hak verdim. Orada bulunduğum süre de aile yanı konaklamayı seçtim. Çok iyi bir Kanada’lı ailede kaldım, yemekleri de şansıma çok güzeldi. Bence yurt dışında dil eğitiminin en önemli unsurlarından biri aile yanı konaklama, çünkü her dakika konuşmak zorunda kalıyorsunuz. Homestay ailem de her zaman her konuda yardımcı oldu. Okulun aktiviteleri de çok eğlenceli oluyor ve gidilen yerlerde de İngilizce konuşma zorunluluğu olduğu için faydalı da oluyor. Gittiğim New York gezisinin tur rehberi de PLI öğrencilerinin İngilizce becerilerinin diğer okullara göre daha iyi olduğunu söylemişti. Son olarak yurt dışı dil eğitimi için Kanada ( çok yardımcı, saygılı, güler yüzlü) okul için PLI (mükemmel), danışmanlık için kesinlikle Pasifik Eğitim, Kemal Bey’i öneririm.
Herşey için çok teşekkür ederim...
Şahika MERT
Şahika Mert Amerikan Hastanesi
Pasifik Yurtdışı Eğitim’e başvurmadan önce aynı hizmeti sağlayan başka birçok firmayla görüştüm. Bunların içinde birçoğu bana ihtiyacım olan önbilgileri vermekten kaçındı ve bir kısmı yaptıkları işin öğrenci açısından ne derece önemli olduğunun bile bilincinde değildi. Pasifik Yurtdışı Eğitim ise ilk dakikadan itibaren durumumla yakından ilgilendi ve profesyonel bir yaklaşım sergiledi.
Yurtdışında eğitim görmek isteyen her öğrenci aracı kurumlara belli özel şartlarla gider. Bu benim için de geçerliydi. Aracı kurumun işlevi en kusursuz vakayı beklemek ya da başvuru sahibinin niteliklerinin elindeki kurallar kitabına uymasını dilemek değil o anda çözüm önerileri üretebilmek ve her zaman içtenlikle optimum başarıya ulaşmak için gayret sarf etmektir. Pasifik Yurtdışı Eğitim’i diğerlerinden ayıran işte bu niteliği oldu.
Bunları sizin şu anda çıkmış olduğunuz bu heyecanlı yoldan geçmiş birinin güvenciyle söylüyorum. Benim koşullarım belki de daha önce Pasifik’ten hizmet almış öğrencilerin koşullarından çok daha kötüydü ama duruma soğukkanlı ve gerçekçi yaklaşarak tümünün üstesinden gelmeyi başardık. Siz de Pasifik’e geldiğinizde, uygun eğitim kurumu seçiminden gerekli dokümanların hazırlanmasına ve vize sürecinin pürüzsüz bir şekilde ve başarıyla sonuçlanmasına kadar her konuda gereken tüm desteği alacaksınız.
Ben Pasifik’in uzman desteğine inandım ve başka benzer kurumların, “Asla alamazsın,” dedikleri bir vizeyi, Amerika Birleşik Devletleri vizesini hem de 5 yıllık almayı başardım. Bu oldukça heyecanlı ve aynı zamanda stres yüklü bir süreçti. Zira ilk başvurum reddedilmişti ve benim koşulları değiştirebilecek fazla seçeneğim yoktu. Pasifik Yurtdışı Eğitim’den Kemal Bey bana ulaşarak bir “B Planının” olduğunu söylediğinde bile aslında sonuçtan pek emin değildim. Yine de ilk başvurumun üzerinden on beş gün kadar sonra ikinci bir başvuruda daha bulundum. Gerçekten de Kemal Bey’in öngörüleri doğru çıktı ve beş yıllık bir vize almayı başardım.
ABD’de dil ve yüksek lisans eğitimi almayı planlıyordum. Dil eğitimi için San Francisco ELS adında bir kurumu tercih ettik. Oraya gittiğimde gördüm ki Pasifik benim için en iyi kurumu önermişti. ELS San Francisco’da aradığım yüksek kaliteli akademik ortamı buldum ve 112 Master’s seviyesini tamamlayıp mezun olana dek geçen her günden büyük keyif aldım.
Şu anda Türkiye’deyim. Bu yaz Amerika’da bir üniversitede yüksek lisansa başlamayı planlıyorum. Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve diğer konulardaki deneyimlerimle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bana aşağıdaki e-mail adresi yoluyla ulaşın.
Şerafettin Yılmaz
Şerafettin Yılmaz Yazar