Danışma Hattı
0216 550 31 54
0850 241 12 12
Bizi Takip Edin
WhatsApp'tan Ulaşın
Pasifik Yurtdışı Eğitim  >  Öğrenci Yorumları  >  Şerafettin Yılmaz
Şerafettin Yılmaz
Mesleği : Yazar
Okulu : ELS Language Centers
Şehir : San Francisco—Amerika
E-Mail
Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı için Hemen Arayın
İstanbul Merkez
0216 550 31 54 0850 241 12 12
Whatsapp Hattı 05333442963
Londra Ofis 0850 241 12 12
Pasifik Yurtdisi Egitim’e basvurmadan önce ayni hizmeti saglayan baska birçok firmayla görüstüm. Bunlarin içinde birçogu bana ihtiyacim olan önbilgileri vermekten kaçindi ve bir kismi yaptiklari isin ögrenci açisindan ne derece önemli oldugunun bile bilincinde degildi. Pasifik Yurtdisi Egitim ise ilk dakikadan itibaren durumumla yakindan ilgilendi ve profesyonel bir yaklasim sergiledi.
Yurtdisinda egitim görmek isteyen her ögrenci araci kurumlara belli özel sartlarla gider. Bu benim için de geçerliydi. Araci kurumun islevi en kusursuz vakayi beklemek ya da basvuru sahibinin niteliklerinin elindeki kurallar kitabina uymasini dilemek degil o anda çözüm önerileri üretebilmek ve her zaman içtenlikle optimum basariya ulasmak için gayret sarf etmektir. Pasifik Yurtdisi Egitim’i digerlerinden ayiran iste bu niteligi oldu.
Bunlari sizin su anda çikmis oldugunuz bu heyecanli yoldan geçmis birinin güvenciyle söylüyorum. Benim kosullarim belki de daha önce Pasifik’ten hizmet almis ögrencilerin kosullarindan çok daha kötüydü ama duruma sogukkanli ve gerçekçi yaklasarak tümünün üstesinden gelmeyi basardik. Siz de Pasifik’e geldiginizde, uygun egitim kurumu seçiminden gerekli dokümanlarin hazirlanmasina ve vize sürecinin pürüzsüz bir sekilde ve basariyla sonuçlanmasina kadar her konuda gereken tüm destegi alacaksiniz.
Ben Pasifik’in uzman destegine inandim ve baska benzer kurumlarin, “Asla alamazsin,” dedikleri bir vizeyi, Amerika Birlesik Devletleri vizesini hem de 5 yillik almayi basardim. Bu oldukça heyecanli ve ayni zamanda stres yüklü bir süreçti. Zira ilk basvurum reddedilmisti ve benim kosullari degistirebilecek fazla seçenegim yoktu. Pasifik Yurtdisi Egitim’den Kemal Bey bana ulasarak bir “B Planinin” oldugunu söylediginde bile aslinda sonuçtan pek emin degildim. Yine de ilk basvurumun üzerinden on bes gün kadar sonra ikinci bir basvuruda daha bulundum. Gerçekten de Kemal Bey’in öngörüleri dogru çikti ve bes yillik bir vize almayi basardim.
ABD’de dil ve yüksek lisans egitimi almayi planliyordum. Dil egitimi için San Francisco ELS adinda bir kurumu tercih ettik. Oraya gittigimde gördüm ki Pasifik benim için en iyi kurumu önermisti. ELS San Francisco’da aradigim yüksek kaliteli akademik ortami buldum ve 112 Master’s seviyesini tamamlayip mezun olana dek geçen her günden büyük keyif aldim.
Su anda Türkiye’deyim. Bu yaz Amerika’da bir üniversitede yüksek lisansa baslamayi planliyorum. Pasifik Yurtdisi Egitim Danismanligi ve diger konulardaki deneyimlerimle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsaniz lütfen bana asagidaki e-mail adresi yoluyla ulasin.
Serafettin Yilmaz