Danışma Hattı
0216 550 31 54
0850 241 12 12
Bizi Takip Edin
WhatsApp'tan Ulaşın
Pasifik Yurtdışı Eğitim  >  Öğrenci Yorumları  >  Şerafettin Yılmaz
Şerafettin Yılmaz
Mesleği : Yazar
Okulu : ELS Language Centers
Şehir : San Francisco—Amerika
E-Mail
Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı için Hemen Arayın
İstanbul Merkez
0216 550 31 54 0850 241 12 12
Whatsapp Hattı 05333442963
Londra Ofis +44 740 326 8898
Pasifik Yurtdışı Eğitim’e başvurmadan önce aynı hizmeti sağlayan başka birçok firmayla görüştüm. Bunların içinde birçoğu bana ihtiyacım olan önbilgileri vermekten kaçındı ve bir kısmı yaptıkları işin öğrenci açısından ne derece önemli olduğunun bile bilincinde değildi. Pasifik Yurtdışı Eğitim ise ilk dakikadan itibaren durumumla yakından ilgilendi ve profesyonel bir yaklaşım sergiledi.
Yurtdışında eğitim görmek isteyen her öğrenci aracı kurumlara belli özel şartlarla gider. Bu benim için de geçerliydi. Aracı kurumun işlevi en kusursuz vakayı beklemek ya da başvuru sahibinin niteliklerinin elindeki kurallar kitabına uymasını dilemek değil o anda çözüm önerileri üretebilmek ve her zaman içtenlikle optimum başarıya ulaşmak için gayret sarf etmektir. Pasifik Yurtdışı Eğitim’i diğerlerinden ayıran işte bu niteliği oldu.
Bunları sizin şu anda çıkmış olduğunuz bu heyecanlı yoldan geçmiş birinin güvenciyle söylüyorum. Benim koşullarım belki de daha önce Pasifik’ten hizmet almış öğrencilerin koşullarından çok daha kötüydü ama duruma soğukkanlı ve gerçekçi yaklaşarak tümünün üstesinden gelmeyi başardık. Siz de Pasifik’e geldiğinizde, uygun eğitim kurumu seçiminden gerekli dokümanların hazırlanmasına ve vize sürecinin pürüzsüz bir şekilde ve başarıyla sonuçlanmasına kadar her konuda gereken tüm desteği alacaksınız.
Ben Pasifik’in uzman desteğine inandım ve başka benzer kurumların, “Asla alamazsın,” dedikleri bir vizeyi, Amerika Birleşik Devletleri vizesini hem de 5 yıllık almayı başardım. Bu oldukça heyecanlı ve aynı zamanda stres yüklü bir süreçti. Zira ilk başvurum reddedilmişti ve benim koşulları değiştirebilecek fazla seçeneğim yoktu. Pasifik Yurtdışı Eğitim’den Kemal Bey bana ulaşarak bir “B Planının” olduğunu söylediğinde bile aslında sonuçtan pek emin değildim. Yine de ilk başvurumun üzerinden on beş gün kadar sonra ikinci bir başvuruda daha bulundum. Gerçekten de Kemal Bey’in öngörüleri doğru çıktı ve beş yıllık bir vize almayı başardım.
ABD’de dil ve yüksek lisans eğitimi almayı planlıyordum. Dil eğitimi için San Francisco ELS adında bir kurumu tercih ettik. Oraya gittiğimde gördüm ki Pasifik benim için en iyi kurumu önermişti. ELS San Francisco’da aradığım yüksek kaliteli akademik ortamı buldum ve 112 Master’s seviyesini tamamlayıp mezun olana dek geçen her günden büyük keyif aldım.
Şu anda Türkiye’deyim. Bu yaz Amerika’da bir üniversitede yüksek lisansa başlamayı planlıyorum. Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve diğer konulardaki deneyimlerimle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bana aşağıdaki e-mail adresi yoluyla ulaşın.
Şerafettin Yılmaz