Danışma Hattı
0216 550 31 54
0850 241 12 12
Bizi Takip Edin
WhatsApp'tan Ulaşın
Pasifik Yurtdışı Eğitim  >  SSS
SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Yurt Konaklaması mı Yoksa Aile Yanı Konaklama mı Daha Yararlı?
Yurtdışına dil eğitimi almaya giden bir öğrenci için en akıllıca konaklama seçeneği aile yanıdır. Öğrenci aile yanında konaklama ile hem harcamalarını minimuma indirebilir hem de gittiği ülkenin kültürüne daha iyi hakim olarak daha çok pratik yapma şansı bulur. Ancak bu tip konaklama her yaş grubuna veya herkesin tercihlerine uygun olmayabilir. Bu yüzden kendinizi en rahat hissedebileceğiniz konaklama türünü seçmenizi öneririz.
Yurtdışındaki Okullarda Sınıflar Kaç Kişiliktir?
Bu rakam okullara göre değişiklik göstermektedir. Sınıf mevcudu ortalamaları genelde 12 kişidir, yaz aylarında okula göre değişmekle beraber sınıflar maksimum 15 kişi olmaktadır.
Yurtdışı Eğitim İçin Ne Zaman Kayıt Yaptırmalıyım?
Okul promosyonları, vize işlem süresi ve ekonomik uçak bileti edinme gibi faktörleri göz önünde bulundurarak, minimum 3 ay öncesinden okul başvurunuzu gerçekleştirmeniz gereklidir. Bazı özel okul promosyonlarından dolayı bir sonraki sene gidecek bile olsanız planlarınız kesinse gidiş tarihinizden 6-8 ay öncesinden kayıt yaptırmak mümkündür.
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İçin Ücret Alıyormusunuz?
Firmamız öğrencilerinden herhangi bir danışmanlık bedeli talep etmemektedir.  Tüm okul kayıt işlemleri, vize başvuru işlemleri ve konaklama işlemleri ile gidilecek ülkeye oryantasyon işlemleri tamamen ücretsiz yapılmaktadır. 
Yurtdışı Eğitim İçin Yaş Aralığı Nedir?
14 yaşını doldurmuş her birey yaş farkı gözetmeksizin yetişkin dil kurslarına katılabilir, üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 8-16 yaş arası öğrenciler ise yalnızca yaz ayları içerisinde gerçekleştirilen yaz okulu programlarına katılabilirler.
En Uzun ve En Kısa Yurtdışı Eğitim Ne Kadar Sürmektedir?
Tüm okullar minimum 2 hafta, maksimum 52 hafta eğitim sunmaktadır. Seçeceğiniz ülkeye göre vize şartlarına bağlı olarak maksimum süre 48 haftaya düşebilir.